Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Gyakran ismétlődő kérdések: 1.rész
Sokszor felmerülnek olyan kérdések, melyek gyakran ismétlődő jellegűek. Úgy gondoltuk, hogy azok számára, akik még nem jártak nálunk, hasznos lehet képbe kerülni, hogy mivel, miként foglalkozunk és hogyan működünk. Akik pedig már a Thor család tagjai, számukra is akadhat plusz információ a sorok között. Épp ezért elindítjuk a sorozatunkat:
Gyakran ismételt kérdések: 1. rész
Mitől és miben más a Thor Gym, mint egyéb edzőtermek?
Mi az a funkcionális edzés / funkcionális fitnesz?
Egyesületünk és edzőtermünk, a THOR SE, valamint a Thor Gym immáron több, mint 11 esztendeje működik. 2013 februárjában nyitotta meg kapuit első termünk, aminek határozott célja volt az alakulás pillanatától egy újfajta megközelítésben képviselni az egészségmegőrzést szem előtt tartva a funkcionális edzés mozgásformájának megismertetését a közönséggel. Immáron a franchise rendszernek köszönhetően mindezt országosan tudjuk működtetni.
Fő célunk a szabadidős sporttevékenységben résztvenni kívánó bázis kiszolgálása: Rekreációs mozgást kínálunk annak a széles rétegnek, melynek tagjai nagyrészt irodai környezetben dolgozik és mindenkinek, aki érdeklődik, akik mozgásszegény életmódot folytatnak és ezáltal veszélyeztetettek lehetnek, vagy ülőmunkát végezve nagy kitettséget mutatnak a mozgásrendszeri deformitásokra, tartásproblémákra és az ezekből fakadó későbbi betegségek, mozgásproblémák kialakulására. Sikerünk és egyben hitvallásunk, hogy ezekben, a hosszútávon az egészséget veszélyeztető problémák feloldására nyújtunk szakmai és minőségi segítséget, egyúttal pedig megoldást is kínálunk.
Ezen túlmenően, rendszeresen, széles körben rendezünk programokat, versenyeket, melyek során a mozgásforma, és maga a rekreációs sporttevékenység népszerűsítése a célunk. A versenyeken rendre kitűnnek olyan atlétáink, akik kompetitívek, így öregbítve a szakmai műhelyünk hírét. Akiket pedig az edukáció vonz, s kíváncsiak a funkcionális edzés rejtelmeire, számukra is van alternatívánk: oktatási intézményünk révén az elmúlt 9 esztendőben mintegy 400 pályakezdő edző részére adtunk olyan lehetőséget, mely egyedi a piacon, s továbbá mintegy 1000 edzőnek biztosítottunk minőségi továbbképzési lehetőséget, különböző szemináriumok és kurzusok útján.
Ezek miatt úgy gondoljuk, hogy az évtizedes piaci jelenlétünk és tapasztalatunk, továbbá a szakma elismerése és a fejlődésbe fektetett sokévnyi munka ad számunkra annyi rálátást, hogy kiérdemeljük a bizalmat a mozgás, az egészséges életmód népszerűsítése és a közösségi összetartás erősítése kapcsán. Ezen felül a Magyar Funkcionális Fitnesz Szövetség és a Magyar Edzőtermek Országos Szövetségének tagjaként is igyekszünk folyamatosan tenni azért, hogy a funkcionális edzés elnyerje az őt megillető helyet a sportágak között.
A Thor Gym alapítója és életrehívója, Hosszú Szilárd (jobbra) és szakmai vezetőnk, Becher Kristof.
REKREÁCIÓS EGÉSZSÉGJAVÍTÓ PROGRAM: BEAVATÁS
A Thor hálózat immáron 11. esztendeje működteti a BEAVATÁS névre keresztelt nagy sikerű programot, egyre nagyobb népszerűséggel.
Az alapvető mozgásmintákat professzionális szakmai háttérrel tanítjuk az alapoktól, mindennek következtében pedig az egyén életminőségét pozitívan befolyásoló javulást érünk el az egyesületi tagok mozgáskultúrájában. Ennek elengedhetetlen pontja a meglévő deformitások, mobilitási-, és tartásproblémák kijavítása, mely segítségével a mindennapokban is egészségesebben, produktívabban tudják végezni klienseink a munkájukat, ellátni társadalmi és otthoni szerepüket. Mindezekhez pedig egy életmódbeli változás is párosul, hiszen aki rendszeresen mozog és energiát fektet a sportba, annak kikerülhetetlen velejárója, hogy nagyobb figyelmet fordít az egészséges táplálkozásra, életvitelre.
Ezek mellett a sikerünk másik pillére a rendszeres közösségi programok szervezése, melyek középpontjában szintén a mozgás áll. Ezek között szerepel helyi és külföldi lebonyolítású program egyaránt. Mindezek a közösség összekovácsolása miatt nem csupán a testre gyakorolnak pozitív hatást, hanem a lelki egyensúlyra is: közösségben sokkal produktívabbá válik az egyén, és a jó kapcsolatok az élet számos területén pozitív hatással bírnak a tagok életére.
MI IS AZ A FUNKCIONÁLIS EDZÉS?
A “funkcionális” manapság a sport egyik leggyakrabban használt kifejezése. Azt a szemléletmódot, amelyet összefoglalóan funkcionális edzésnek nevezhetünk, használják eszközökre, köredzésekre, versenysportra, és nagyjából mindenre, amit éppen a sportban el akarnak adni. Nem egy edzésrendszerről, hanem egy edzésszemléletről, ha úgy tetszik: hozzáállásról van szó. A funkcionális edzés gondolkodásmódja alá sok edzésrendszer befér, amíg az alapelvek mentén épülnek fel.
De mik is ezek az alapelvek?
A funkcionális edzés céljai:
1. Csökkentsd a sérülések esélyét!
2. Növeld a teljesítményt!
A sérülések, sportártalmak, illetve életmódártalmak csökkentése remek cél, önmagában azonban nem elégséges. Természetesen szeretnénk a szó valós értelmében atletikusabb sportolókat képezni, akik nemcsak egészségesen mozognak és jó testtartással rendelkeznek, de ezenfelül képesek biztonságosan erőt kifejteni, robbanékonyan, gyorsan mozogni, erős kardiovaszkuláris rendszerrel rendelkeznek, és szükségleteikhez mérten megfelelő állóképességük van. Ez összefoglalóan nevezhető teljesítménynövekedésnek. A funkcionális edzés szemléletének egyik specifikuma, hogy nem az egyedit, hanem a közöset, az általánost keresi a sportokban, úgy is fogalmazhatunk, hogy nem sportspecifikus, hanem sportáltalános. A funkcionális edzésben azokat a közös pontokat próbáljuk meghatározni, amelyek a sportok jelentős részére vagy általában az életmódunkra jellemzőek.
Így kap például jelentős szerepet az unilaterális munka: Egészen kevés olyan sport van, amely kifejezetten bilaterális erőfeszítést kíván (súlyemelés, evezés, erőemelés), viszont szinte minden sportban dominálnak az unilaterális elemek. Ennek mintájára az életünket vizsgálva is arra juthatunk, hogy jelentősen több tevékenységet végzünk egy végtaggal egyszerre, mint kettővel. Éppen ezért az unilaterális gyakorlatok végzése központi eleme a szemléletnek.
Hasonlóan gondolkodunk az egyízületes, illetve többízületes gyakorlatokról. A sportmozgások és általában az emberi tevékenységek jelentős részében a test izmainak és ízületeinek viszonylag nagy része együtt vesz részt, egységben hozzák létre a mozgást (gondoljuk végig, hogy egy olyan egyszerű tevékenység, mint a járás, mennyi izmot és ízületet dolgoztat egy időben!). Ezért is célszerű az edzésünkben is törekedni a nagy, több ízületet megmozgató gyakorlatokra való fókuszálásra.
Felmerülhet a kérdés: ezek szerint minden egyízületes gyakorlat haszontalan? A válasz az, hogy nem! Ezeknek is meglehet a helye és a szerepe, például egy gyenge pont megerősítésében, vagy éppen a rehabilitációs folyamatoknál. Ugyanilyen helyzetben értelmezhető a gépeken végzett edzés is. Noha az emberi test nyilvánvalóan nem kötött pályás mozgások végrehajtására fejlődött olyanná, amilyen, egy sérülésből való felépülés közben nagy segítség lehet egy jól beállított és megfelelően használt gép, amely a stabilizáció terhét leveszi a sportolóról.
A fentiekből talán világossá válik az is, hogy ez a szemlélet miért a mozgásokra fókuszál az izmok helyett. Sem a sportban, sem a mindennapi életünkben nem úgy végzünk tevékenységeket, hogy arra figyelnénk, milyen izmaink milyen munkát végeznek, hanem mozgásokat hajtunk végre, amelyek automatikusan bizonyos izmok összehangolt munkájával járnak. A célunk tehát az, hogy mozgásokban legyünk jobbak! Ehhez edzéseinken az alapvető emberi mozgások egy kiválasztott készletét használjuk. Törekedve arra, hogy minél komplexebb és biztonságosabb, tervezhető fejlődést produkáljunk, vagyis: egészségesebb és fittebb embereket, sportolókat! Mindezért egy felkészült és kiemelkedő edzői csapat felel nálunk, egytől-egyig kiváló szakemberekkel, akiknek mind megvan a saját szakterületük, legyen szó az erőemelésről, cf-ről, súlyemelésről, állóképesség-fejlesztésről, vagy éppen a saját testsúlyos gimnasztikáról. A csapatot pedig Becher Kristof szakmai vezetőnk (A Thor Academy vezető oktatója) fogja össze és koordinálja, aki az elmúlt években az egyik legelismertebb funkcionális edzőjévé nőtte ki magát.
Kijelenthetjük: Nálunk jó kezekben vagy, vagy éppen leszel!
Becher Kristof a Fitnesz konferencián is állandó kiemelt-előadó.
Amennyiben bővebben olvasnál magáról a funkcionális edzésről, ajánljuk a Thor Academy gondozásában megjelent könyvünket: TANOS BÁLINT: EDZÉS MINDENKINEK – A FUNKCIONÁLIS ÚT
A könyv azonnal megvásárolható budapesti termeinkben, illetve online is:
https://thoracademy.hu/the-system-elorendeles/
Ha szeretnéd megérteni az edzésprogramozási mechanizmust, sőt terveidben szerepel, hogy funkcionális edzőként kipróbáld magad, akkor a Thor Academy funkcionális edzőképzésén a helyed:
https://thoracademy.hu/kepzeseink/fmt_level_1_funkcionalis_edzokepzes/
Ha csatlakoznál edzéseinkhez, akkor a kezdő kurzusra itt tudsz regisztrálni:
Vagy keress minket bizalommal, s vegyél részt egy ingyenes állapotfelmérésen:
info@thorgym.hu