Gyakran ismételt kérdések: 2. rész

Sokszor felmerülnek olyan kérdések, melyek gyakran ismétlődő jellegűek. Úgy gondoltuk, hogy azok számára, akik még nem jártak nálunk, hasznos lehet képbe kerülni, hogy mivel, miként foglalkozunk és hogyan működünk. Akik pedig már a Thor család tagjai, számukra is akadhat plusz információ a sorok között. Épp ezért elindítjuk a sorozatunkat:

Gyakran ismételt kérdések: 2. rész

Itt nincsenek gépek?

Edzőt is kapok? Milyen edzők közül választhatok?

Valamint: Mitől más a Thor irányvonala szakmai szempontból?

Nem, nálunk nem találsz gépeket! Frappánsan mondhatnánk, bár kissé elcsépelt lenne: Itt nem gépeket használunk, hanem gépeket építünk!

Az igazság az, hogy a funkcionális edzés, ahogyan az előző cikkben is tárgyaltuk nem izolált gyakorlatokra alapoz, és nem egyes izomcsoportokat támad, hanem komplexen kezeli a testet és annak fejlesztését. A funkcionális edzés mozgásokban gondolkodik! (Erről már itt olvashattál bővebben: https://thorgym.hu/gyakran-ismetlodo-kerdesek-1-resz/ )

Ebből következik, hogy nem használunk kötött pályás mozgásokat lehetővé tévő gyakorlatokat, így gépekre sincs szükségünk. Kivételt képeznek az értelmesen és céllal használható kardió-célú gépek, mint az evezőgép, vagy a kerékpár (bár utóbbi esetben is az összetettebb mozgásmintát produkáló variánst preferáljuk).

Ellenben találkozhatsz olyan eszközökkel, mint pl. a kettlebell, vagy girja, amiknek többszáz éves hagyományuk van, azonban csak az elmúlt 15 évben lett népszerű és szélesebb körben is használt fitnesz eszköz. Bár az egyszerűsége ellenére roppant technika-érzékeny gyakorlatok társulnak hozzá, ezért nem árt ha hozzáértőtől tanuljuk meg a helyes kivitelezéseket (ez nem olyan edzőt jelent, aki párszor már elleste videomegosztoról, hogy miképpen is csinálják, hanem valós funkcionális edzőt!). Használunk rudakat, tárcsákat, kézisulyzókat, saját testsólyos gyakorlatokat, felfüggesztéses hevedert, kötelet, gumiszalagokat és számtalan hasznos céleszközt.

Egyszerűnek tűnik, de képzeljük el, hogy ha valaki minden info nélkül (vagy eleddig konvencionális edzőtermi tapasztalattal) betoppan, akkor mihez kezd? No, ezért vannak nálunk szakemberek, akik segítenek. Ugyanis az edzőteremnek nem az a varázsa, hogy itt lakozik az erő, hanem az hogy itt találod a szakembert, aki segít a céljaid elérésében.

Mi pedig ebben egy egészen speciális utat választottunk annak idején, amihez tartjuk is magunkat: a szakmai nívó, az edzők hozzáértése az, ami miatt több, mint 11 éve létezhetünk és ami miatt az év funkcionális edzőterme lettünk sorozatban 5 alkalommal is…

Mi is lenne ez, s milyen edzőkkel dolgozunk?

Sokan sokféleképpen definiálják azt, hogy mit jelent edzőnek lenni: milyen kompetenciákat, készségeket igényel e szakma művelése. A mai edző, ha tényleges széleskörű szakértelemre törekszik, több megközelítési módot kell, hogy alkalmazzon; kompetenciája messze túlmutat az ismétlések számlálásán vagy akár egy-egy mozdulat kijavításán.

Edzői csapatunkat egytől egyig kiválasztott szakemberek alkotják, akik funkcionális edzők, s elvégezték a Thor Academy edzőképzését. Ezen túlmutatóan pedig folyamatos önképzéssel próbálnak a szakma legjobbjai közzé tartozni. Alighanem az országban egyedülálló az edzői team képzettsége!

Mindezt a szakmai vezetőnk összefogásával, irányításával: Becher Kristof személyében, -aki immáron évek óta oktatóként is dolgozik – egy olyan szakember fogja össze a szakmai munkát, akinek valóban a hivatása és nem csupán a munkája az edzői lét.

A sporttudomány dinamikus fejlődése mindenki számára jól látható, aki forgatja a terület szakirodalmát vagy éppen a szakirodalomból készült válogatás-folyóiratokat. Naponta jelennek meg új tanulmányok, amelyek egy-egy részproblémára adott választ keresnek, az esetek többségében kísérleti módon. Fontos azonban megérteni, hogy a sporttudomány egyértelműen a „kemény tudományok” (science) közé sorolja önmagát, és a tudományosság ennek megfelelő követelményeivel lép fel. Ez annyit jelent, hogy a tudományos (kísérletes jellegű) kutatásoknak meg kell felelniük számtalan kritériumnak, amelyek egy része egy-egy kísérlet megtervezésére vagy éppen etikai megfontolásokra vonatkozik, mások pedig a statisztikai módszerek használatára.

A Thor edzői csapata rendszeresen (2-3 hetente) tart szakmai workshopokat, ahol a fejlődésen, tudásmegosztáson van a hangsúly. Ez a szakmai műhely garantálja az egységességet és a folyamatos fejlődést is.

Szóval, amikor a Thor Gym edzőtermét választod, akkor nem csupán egy edzőt kapsz, hanem egy lepróbált és kipróbált programot is. Vagyis mondhatjuk, hogy sikerre vagy ítélve ami a fejlődést illeti!

Talán szintén egyedülálló az a megközelítés, hogy aki nem kezdő kurzusra érkezik hozzánk, akkor hiába keres minket azzal, hogy jönne a “délután 17-es órára”, nem fogjuk beengedni. Ennek az oka, habár gazdasági szempontból nem feltétlen magától értetődő, szakmai szempontból azonban igencsak valid: egy állapotfelmérésen kell átesnie, hiszen sajnos nagyon sok helyen tartanak edzők úgy “funkcionális edzést”, hogy annak köze nincs a valódi szakmai elvárásokhoz, így még ha a kliens részt is vett ilyen jellegű edzéseken, mi fenntartásokkal kezeljük (Természetesen tisztelet a kivételnek, hiszen sok olyan szakmai műhely van, ahol szintén hangsúlyt helyeznek a minőségi munkára, de még manapság sem megnyugtató e helyek aránya.).

Ennek köszönhetően azonban hosszútávon is sikeresen tudják klienseink elkerülni a sérüléseket, s valóban azt tudják kapni, amire szükségük van! Nem véletlen, hogy van olyan vendégünk, nem is egy, aki több, mint tíz éve jár hozzánk…

Valljuk, hogy ez tesz minket különbözővé más helyekkel szemben, s büszkék is vagyunk arra, hogy a legfelkészültebb szakmai csapat a miénk!

Hogy mire számíthatsz a kezdő kurzuson? A népszerű BEAVATÁS-on?

Eleinte minden gyakorlat, amit megtanít és kér az edző, egyúttal információt is szolgáltat számára ahhoz, hogy lássa, mik a problémák, mik a gyengébb pontok, korrekcióra szoruló dolgok. Megtanítja a helyes eszközhasználatot, a mozgásminták javítása, megtanulása mellett pedig elkezdődik a mobilitás fejlesztése is, valamint az esetleges tartáshibák kijavítása.

Középhaladó szinten ugyanez folytatódik, összetettebb gyakorlatokkal, kondicionális képességek javításával. És ez a kétszer 8 hét lesz az, ahol az edzőnk felkészíti a klienseket arra, hogy elkezdődjön az egyéni célok felé mozdulás és a valós haladó edzésmunka!

Természetesen mindezt csapatban, ahol a közösség ereje méginkább ösztönzőleg hat, ráaadásul a hangulat is magával képes ragadni az embert, aki hamar arra eszmél, hogy az edzések és a társaság a mindennapjai részét képezik!

Ne maradj ki te sem ebből a folyamatból, ami nem csak a testedet, de a lelkedet és a hangulatodat is bizonyosan jó útra tereli: energikusabbá és fittebbé válsz, ami kifizetődik mind otthon, mind a munkában! Nem beszélve arról, hogy egy követendő példát/mintát is mutatsz vele!

Ne feledd: sosem késő elkezdened és csatlakoznod ahhoz a többszáz sportolóhoz, akik ráléptek erre az útra! Jelentkezz a Beavatás programra, vagy írj nekünk emailt, s garantáltan a legjobb kezekbe kerülsz!

Mert a Thor Gym több, mint edzőterem!